A betlehemezés ideje, ugyan már lejárt, de még január 6-ig lehet pályázni betlehemes tervekkel a Magyar Turisztikai Ügynökséghez.
1 héttel megrövidítheti a nyarát, ha pályázati pénzből korszerűsíti a házát
A Nemzeti Fejlesztési Stratégiai Intézet tegnapi közleménye szerint azok a pályázók, akik családi házuk energiakorszerűsítését tervezik már március óta, azok egész nyáron rakosgathatnak, számolgathatnak, és tanúsítványokat készíthetnek. Kivéve a nyár utolsó hetében, mert a közlemény szerint 2016. augusztus 15-étől lehet feltölteni a pályázatokat.
A módosítást azért tették, hogy minél több sikeres pályázatot nyújtsanak be (vagy a foci-Eb miatt, hisz júniusban már szívesebben fog minden focirajongó Bordeaux-ban szurkolni).
A közlemény másik módosítása az elszámolható költségekre vonatkozik. Az elszámolható költségek 45 százaléka, legfeljebb 1,5 millió forint eddig abban az esetben volt igényelhető, ha a pályázó egy energiahatékonysági fejlesztés mellett legalább egy megújuló energiát hasznosító rendszert is kiépít. A módosítás szerint akkor is jár a támogatás, ha a támogatott beruházásban kettő vagy több energiahatékonysági fejlesztést valósítanak meg megújuló energiát hasznosító rendszer kiépítése nélkül.
A módosítás harmadik szegmense, hogy a rendszert is tökéletesítették, egyszerűbbé váltak a szükséges csatolandó mellékletek és az elszámoláshoz szükséges dokumentumok.
Ebből a hitelből biztos nem fog atomerőművet építeni!
Májusban jelent meg a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése célú Növekedési Hitelprogram, amely sok kkv számára nyújt előnyős támogatási lehetőséget. A hitelprogram célja a mikro-, kis- és középvállalkozások olyan beruházásainak támogatása, amelyek pénzügyi szempontból életképesek, jövedelemtermelők, ugyanakkor a pénzpiacokon egyáltalán, vagy nem kellő mennyiségben jutnak finanszírozási forráshoz.
A 10%-os önrészt felmutató vállalkozások projektjeik megvalósításához 1 millió és 600 millió Ft-ra nyújthatnak be hiteltámogatásra pályázatot. A 0%-os kamatozású hitelforrást az MFB biztosítja. A futamidő a fejlesztési céltól függően 5–15 év lehet.
Megmutatjuk, mire nem pályázhat:
1) dohány és dohánytermékek, desztillált szeszes italok és kapcsolódó termékek gyártására, feldolgozására és forgalmazására;
2) fegyver-, lőszergyártás és -kereskedelem finanszírozására;
3) kaszinók és online szerencsejátékok és kaszinók kialakítására;
5) pornográfiával és prostitúcióval kapcsolatos vállalkozásokra,
6) és a legvalószínűbb pályázati célra – atomerőművek leállítására és építésére.
Hol keressek pályázatot?! -A pályázatfigyelő oldalak
A pályázati forrás kihasználása potenciális lehetőség forrásaink bővítésére, álmaink, vállalkozásaink megvalósítására. Az elképzeléseinkhez megfelelő pályázatokat találni nem is annyira egyszerű dolog, mint azt elsőre gondoljuk.
Ha tisztában vagyunk azzal, hogy milyen forrást keresünk, és hogy az adott forrást milyen intézményhez, szervezethez sorolhatjuk, már akkor beljebb vagyunk a fejlesztésünkhöz szükséges forrás megtalálásához.
A pályázatokat kiíró szervezeteken kívül pályázatkeresés szempontjából leghasznosabb oldalak a pályázatfigyelő portálok, amelyeknek az oldalain böngészve rájöhetünk, hogy mégsem olyan egyszerű a megfelelő találatra lelni, mint az elképzeltük.
A pályázatfigyelő oldalak közül a legrégebbi a korábban még a SANSZ újságot kiadó Pafi.hu. A pályázatfigyelő online oldala bárki számára hozzáférhetően, átlátható rendszerben, követhető formában gyakorlatilag teljes összképet nyújt a pályázatok világából. Szolgáltatásai között szerepel hírlevél és online pályázati sajtószolgáltatás, illetve oktatás is. Megjelenése szegényes, unalmas, Facebook-oldala nincs, és sajnos nem kicsit, de megeszik a reklámok.
A második legrégebbi pályázatfigyelő oldal a Pályázatok.org, talán ez a leginkább a pályázókkal kommunikáló oldal. Az oldalhoz tartozó két, népszerű 20–30 ezres követői táborral rendelkező Facebook-oldalal nagyon népszerű a pályázatot keresők körében. Hozzájuk tartozik a Művészeti pályázatok, ösztöndíjak Facebook-felület is, ami a művészetekkel és kreatív szolgáltatásokkal foglalkozó szakemberek számára bejáratott információs felület. Ez nem véletlenül van így, általában itt jelennek meg elsőként a legegyedibb pályázatok. A két másik nagy pályázatfigyelő oldalhoz képest egyedül a Pályázatok.org kínál olvasói számára pályázatírás-szolgáltatást is. A Pályázatok.org talán egyik legnagyobb gyengesége a kicsit populárisra sikeredett új felülete, illetve, hogy csak egyedi, személyre szabott hírlevél-szolgáltatást nyújt.
A „korban” következő harmadik felület, a Pafi.hu és a Pályázatok.org rendszerén felkapaszkodott Pályázatmenedz
A pályázatfigyelő oldalak között kell megemlíteni, a nem csak pályázatfigyeléssel foglalkozó Kultúrpont.hu oldal
A Kultúrpont egy központilag támogatott kulturális intézmény felülete, a fentebb említett három pályázati oldal forrásaira alapozva összegyűjtött pályázatokról nyújt belinkelt, rövid információt. Az oldal kiemelkedő része a nemzetközi kulturális pályázatokat és információkat bemutató rendszere, illetve a Kreatív Európa pályázataival kapcsolatos szolgáltatásai.
Új, de az előző oldalakból – leginkább a Kultúrpont.hu-ból – építkezik a Librárius.hu pályázatfigyelő részlege is. Az előzőekhez képest semmi újat nem nyújt. Egyetlen megvillantható pontja, hogy egyes pályázatokról időnként egyedi tartalmat jelentet meg.
Szóra csak azért érdemes a Forrásfigyelő.hu, mert gyakorlatilag ez az oldal képviseli a parazita pályázatfigyelés legnépszerűbb formáját. A Pafi.hu, a Pályázatok.org és a Pályázatok.gov.hu pályázatait tükrözve kínál többszörösen nem egyedi tartalmat az olvasói számára.
Léteznek még kisebb felületek, amelyek nagy része vagy meghatározott pályázatokra, pályázati kategóriákra koncentrál, vagy az előzőkből építkezik, így igazán sok újdonsággal nem szolgál.
Illetve léteznek a pályázatokkal kapcsolatos kulcsszavakra jól pozicionált oldalak, mint a Pályázatfigyelő.info teljese
A Google 150 millió euróval támogatja a digitális újságírást
A Google elindította a új innovációs alapját, amellyel a digitális újságírást támogatja. A DNI Innovációs Alap (Digital Initiative News) a digitális újságírás újszerű megközelítési módjait bemutató projekteket támogatja.olyan projekteket vár, amelyek újszerűséget, új üzleti modelleket hoz a digitális újságírásba, amelyek erősítik a digitális média valódi tartalmi hitelességét és pozitív befolyást gyakorolnak a digitális hírfogyasztásra.
A DNI három éven alatt 150 000 000 eurót oszt szét valódi online újságírói tartalmat gyártó civil szervezetek, magánszemélyek és konzorciumok között.
Évente két pályázatot is kiíró szervezet első pályázatára 2015. december 4.-ig lehet pályázni.
A pályázatra háromféle projektmérettel lehet jelentkezni.
A "prototípus" kategóriában maximum 50 000 eurós támogatásra lehet pályázni. Ebben a kategóriában elsősorban még projektkezdeményeket várnak, amit a DNI 100%-ban támogat.
A közepes kategóriában a min. 300 000 euró – max. 1 millió eurós projektek tartoznak, amelyeket az Alap a projektek összköltségéhez mérten 70%-ban támogat.
A harmadik kategóriában 1 millió euró feletti támogatásért az ágazati struktúrát is befolyásoló nemzetközi projektekkel lehet pályázni.
Jelentkezni az Alap honlapján elérhető pályázati adatlap benyújtásával lehet.